У попередніх статтях ми розповідали, як стати опікуном для неповнолітніх дітей та людей похилого віку. Сьогодні ми хочемо розповісти, як допомагає їм держава.
Якщо ви стали опікуном для неповнолітньої дитини, то держава виплачуватиме щомісячну допомогу. Для того, щоб вам його почали нараховувати, необхідно зібрати низку документів та подати їх до органів соцзахисту населення.
- Документ, що підтверджує ваше право на опіку.
- Метрика опікуваної дитини.
- Довідка про склад сім'ї.
- Медичний висновок про інвалідність, якщо є.
- Якщо фактичне місце проживання не збігається з реєстрацією, то потрібно буде надати довідку про те, що ви не отримуєте дану допомогу за місцем реєстрації.
Розмір одержуваної допомоги відповідає двом прожитковим мінімумам для дітей. Якщо ви отримуєте пенсію або іншу допомогу, то розмір допомоги буде зменшено на її суму.
Розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років у 2021 році становить 2013 грн., а для дітей віком від 6 до 18 років – 2510 грн. Відповідно, якщо ви опікуєте дитину віком 10 років, і ви отримуєте пенсію розміром 2000 грн., то розмір допомоги становитиме 2*2510 – 2000 = 3020 грн.
У тому випадку, якщо ви опікуєте літню людину, то держава виплачуватиме вам допомогу у розмірі від 7 до 15% від прожиткового мінімуму для працездатного населення. При цьому цю допомогу можуть отримати тільки ті, хто не працює і постійно опікується.