Як оформити опіку над неповнолітніми дітьми

У нашій новій статті ми розберемося, хто може стати опікуном та як оформити опіку над дітьми в Україні.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно бути дієздатним громадянином України і мати можливість забезпечити всі необхідні потреби свого опікуна. При цьому бажання стати опікуном має бути добровільним і обов'язково письмово.

Зазвичай при оформленні опіки над малолітніми дітьми віддають пріоритет родичам, але при цьому також враховують і особисті стосунки.

Відразу варто зазначити, що опікуном не можуть стати люди, які раніше були засуджені чи мають шкідливі звички (алкоголізм, наркозалежність).

Відповідно до законодавства України, оформити опіку можна, якщо:

  1. Батьки дитини невідомі чи були визнані зниклими безвісти.
  2. Суд позбавив батьків батьківських прав.
  3. Діти є сиротами.
  4. Обох батьків було визнано недієздатними.
  5. Обидва батьки відбувають покарання у в'язниці.

Таких дітей можна взяти під опіку, але тільки після того, як вони набудуть офіційного статусу сироти. Відразу зауважимо, що опікуном можна стати лише для дітей, які не досягли чотирнадцятирічного віку, інакше ви зможете стати лише піклувальником.

Якщо ви все ж таки вирішили стати опікуном, то вам варто бути готовим до того, що органи опіки перевірятимуть все. Якщо ви готові до цього, ви повинні подати такі документи: заяву; паспорт та його копії; свідоцтво про шлюб (якщо ви офіційно у ньому перебуваєте); письмову згоду всіх, з ким ви проживаєте; довідку про доходи; довідки про ваш стан здоров'я (психолог, нарколог та ін.); довідку про судимість.

Крім усіх вищезгаданих документів, ви повинні пройти спеціальний курс з виховання дітей.

Після того, як органи опіки зареєструють вашу заяву, буде призначено перевірку умов, в яких житиме дитина. Після цього протягом 30 днів буде видано офіційний висновок. Якщо ж відповідь буде негативною, то вам розкажуть про причини відмови та як їх можна оскаржити.

Схожі Статті

Як допомагає держава опікунам в Україні
  • Сімейні Суперечки

У попередніх статтях ми розповідали, як стати опікуном для неповнолітніх дітей та людей похилого віку. Сьогодні ми хочемо розповісти, як допомагає їм держава. Якщо ви стали опікуном для...

Як оформити опіку над людьми похилого віку
  • Сімейні Суперечки

У попередній статті ми розповідали, як оформити опіку над дітьми в Україні і зараз хочемо розповісти, що потрібно для оформлення опіки над людьми похилого віку. Опіку можна оформити над недієздатними...

Розділ майна під час розлучення
  • Сімейні Суперечки

В даний час всі ми живемо в сучасному суспільстві та розлучення, справа повсякденна і їм вже нікого не здивувати. Тому в цій статті ми розглянемо всі аспекти поділу майна під час...